Jedzenie do szkoły

Sugerowane przepisy:

Smaczne kanapki Naleśniki z serem Kanapki w stylu włoskim

W szkole nasze pociechy potrzebują mnóstwo energii. Zużywają ją nie tylko podczas wychowania fizycznego. Myślenie i potrzeba ciągłej koncentracji potrafią być równie męczące, co godzina biegania. Dzieciom i nastolatkom należy dostarczać wiele witamin i zdrowych składników, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Młodość to także najlepszy moment na wyrobienie odpowiednich nawyków żywieniowych. Jeżeli nasze dzieci od najmłodszych lat zrozumieją, że kluczem do zdrowia i sprawnego umysłu jest prawidłowe odżywianie, tym łatwiej będą mieć w życiu. Dlatego powinniśmy dbać o zapewnienie odpowiednich porcji witamin dając naszym dzieciom owoce. Dobrym wyborem są jabłka, banany i cytrusy, którymi można się podzielić z rówieśnikami lub sympatią.

Owoce to jednak nie wszystko. Umysł dziecka potrzebuje energii, dzięki której zdobywa lepsze stopnie i przydatną wiedzę. Warto pomyśleć o zrównoważonej przekąsce, w której znajdzie się miejsce dla białka, węglowodanów i odrobiny tłuszczy, które ułatwiają wchłanianie witamin. Całość powinien uzupełniać błonnik, regulujący prawidłową pracę układu pokarmowego.

Rozwiązanie samo przychodzi do głowy – kanapki. Tylko róbmy je z głową! Białe pieczywo zastąpmy ciemnym, na przykład razowym lub żytnim. Nie żałujmy też smacznych dodatków, jak dobra wędlina i chrupiące warzywa. Może się zdarzyć, że dzieci będą kręcić nosem na ten klasyczny szkolny posiłek. Wtedy możemy usmażyć im lekkie naleśniki, które idealnie wypełnią lukę między śniadaniem, a obiadem. Warto przygotowywać jedzenie z naszymi pociechami, by uczyły się gotowania i zdrowych nawyków.

Wszystkie produkty