Domowe przekąski

Sugerowane przepisy:

Pizzowe ślimaczki Tradycyjne zapiekanki Chrupiące warzywa z sosem jogurtowym

Gdy odwiedzają nas znajomi lub sami idziemy w gości, zawsze myślimy o tym, by przekąsić coś smacznego. Dobre jedzenie umila rozmowę i poprawia humor podczas spotkań. Niestety wiele gotowych przekąsek ma skład, o jakim wolelibyśmy zapomnieć. Chemia, konserwanty i polepszacze może nadają dobrego smaku, ale za nic mają sobie nasze zdrowie.

Dlatego warto wziąć sprawy we własne ręce i zadbać o domowej roboty przekąski. Goście będą zachwyceni, że nie poszliśmy na „łatwiznę” i przygotowaliśmy coś samemu. Najlepiej smakują rzeczy drobne, które możemy zjeść na kilka kęsów. Dzięki temu nie przejemy się i nie zaszkodzimy sobie w żaden sposób. Robiąc przekąski można wybrać coś, co przywoła miłe wspomnienia, na przykład klasyczne zapiekanki.

Mamy ochotę zaszaleć i stworzyć coś niezwykłego? W takim razie najlepszym wyborem będą pizzowe ślimaczki. Choć wymagają trochę pracy, ich smak zrekompensuje każdy trud! Przygotowując takie przekąski w domu to my sami wybieramy, co zjemy. Od nas zależy, jakich dodatków i przypraw użyjemy. Dlatego warto sięgać po odpowiednie składniki, które lubimy i znamy.

Zawsze powinniśmy pamiętać o umiarze i naszym zdrowiu. Zastąpmy chipsy owocami i warzywami, które potrafią być równie chrupiące. Podajmy je na półmiskach w atrakcyjny sposób wraz z sosami na bazie jogurtu. To nie tylko smaczny, ale bardzo zdrowy wybór. Pomyślmy też o spacerze lub odprowadzeniu gości, by dodatkowo spalić trochę kalorii. Nie musimy odmawiać sobie przyjemności, jeżeli kierujemy się rozsądkiem!

Wszystkie produkty